Sapphire Radeon HD 3870 Toxic

Go down

Sapphire Radeon HD 3870 Toxic

Post by Marino on 22/8/2009, 17:15

Sapphire nam za svoje kartice Toxic uvijek "skuha" nešto posebno neobično i zanimljivo. U ovom su slučaju karticu 3870 opremili posebnim sustavom hlađenja pod nazivom Vapor-X. Riječ je o kombinaciji heatpipe sustava i tehnologije Vapor Chamber, koja se pokazala iznimno učinkovitom. Naime, pod punim opterećenjem zabilježili smo maksimalnu temperaturu grafičkog procesora od 75 °C, što je znatno niže od rezultata koje smo dobili s referentnim hladnjakom. Osim toga, Vapor-X hladnjak poprilično je tih, a najbolje je što neće zauzeti dodatni utor na matičnoj ploči. Pokazao se također idealnim za overclocking. Kartica Toxic 3870 tvornički je overclockirana, no mi smo je uspjeli dodatno ubrzati do čak 900 MHz kada je u pitanju grafički procesor i 1210 MHz kada govorimo o memoriji. Postignuti radni takt grafičkog procesora uistinu je iznimno dojmljiv, posebno uzme li se u obzir single slot hladnjak. Pri ovakvim radnim taktovima ovo je bez konkurencije najbrža 3870 kartica koju smo dosad isprobali.

Osim toga, ova se kartica ističe iznimno bogatim bundleom, koji uključuje ponajprije HDMI kabel, svu silu kablova i priključaka te ponešto zanimljivog zabavnog softvera. Zanimljivo je napomenuti kako je Sapphire također predstavio Atomic, limitiranu seriju sličnih kartica što dolaze u posebnom metalnom kovčegu koji skriva još bogatiji bundle. Nama se jako svidjela i varijanta Toxic, jedino bismo voljeli vidjeti nešto nižu cijenu. S druge strane, izvrstan hladnjak i bogati bundle u velikoj mjeri opravdavaju višu cijenu ove odlične kartice.
Marino
Gamer
Gamer

Broj postova : 76

View user profile http://gam3forum.justforum.net/

Back to top Go down

Re: Sapphire Radeon HD 3870 Toxic

Post by Križo on 22/8/2009, 17:23

nisam ljubitelj ati-a al ova mi se čeni ko dobra kartica =)...no meni je moja 8800 gt xfx super i nemam ju namjere mojanjat još koju goduni dvije...tri Sleep
Križo
Administrator
Administrator

Broj postova : 454

View user profile http://krizowow.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Dante on 22/8/2009, 17:26

ja sam sa svojom 8800 gt u početku imao dosta problema, sa driverima najviše. Ali kažem uvijek kupujem ono što je trenutno najisplativije na tržištu za određenu svotu novaca koju posjedujem, tako da može nekada naletiti i ati ili nvidia. Ali nisam neki fanboy.

Moderator
Moderator

Broj postova : 137

View user profile

Back to top Go down

Post by Križo on 22/8/2009, 18:45

ja zapravo od početka imam samop nvidiju...nikad ati nisam ni probo 🤣
možda bi trebo za sljedeču uzet ati...pa da vidim baš
Križo
Administrator
Administrator